השוטר אזולאי

"ומה תרצי שאני אהיה?" אני שואלת במהלך הפגישה הראשונה שלנו"
איזה סוג של אדם את מבקשת מימני להיות על מנת שזה יעבוד לך"?"

אני רוצה שתהיי שוטרת!" היא עונה
"שאני אדע שאני צריכה לתת לך דין וחשבון ושאם אין תוצאות, אני ארגיש לא נוח לבוא אלייך ושאם אני לא בסדר שתגידי לי"

כמה פעמים במהלך שנות עבודתי כדיאטנית פגשתי באמירה הזו ובכל פעם מחדש נאלצתי "לאכזב אותה".

חשוב לי שתדעי" אני אומרת "ששוטרת אני לא אהיה, מהסיבה המאוד פשוטה שאני פשוט לא מאמינה בזה, זה בניגוד לתפיסת עולמי וזה לגמרי לא משיג את המטרה. יכול להיות שזה עובד, אבל בטווח המאוד קצר, לא לאורך זמן וכשאנחנו מדברים על תהליך שמצריך זמן ועל שינוי לחיים, אז אין לזה מקום, זה מאבד מהאפקט שלו מהר מאוד וחוץ מזה, שאם תפחדי מימני, אז ברגע שתרגישי שלא עובד לך, שתרגישי שאת לא עומדת בצפיות, שאת לא מביאה תוצאות, שאת מאכזבת אותי, תהיי בתחושת חוסר הצלחה וכשלון אז יש סיכוי גדול מאוד שתתביישי ותרגישי לא נוח מימני ואז, את פשוט תפסיקי לבוא אלי ואני אאבד אותך ואת תאבדי אותי ובזה נגמר הסיפור. אז מה יצא לנו מזה?

השוטר היחיד שאני מכירה ושאני מוכנה לעזור לך "להעסיק", זה "השוטר הפנימי" שלך וגם הוא, עדיף שיעבוד במשרה חלקית :-)

התפקיד שלי בכוח הוא להיות עבורך מורת דרך, מאמנת, מדריכה. כי מה שאני מבקשת לאפשר לך זה להרגיש נוח לבוא אלי בכל מצב, לא משנה מה! זה לא אומר שאני מוותרת לך או עושה לך הנחות, אבל זה אומר שלא משנה מה קרה, חשוב לי שתרגישי מספיק בטוח ונוח לבוא אלי, לדעת שיש לך אוזן קשבת ושאני מקבלת אותך  גם כשאת לשיטתך "לא מוצלחת", על מנת שיתאפשר לך לחשב מסלול מחדש ולייצר התמדה והתגייסות שוב ושוב לטובת עצמיך.

להיות השוטרת שלך, אומר מבחינתי, שאת שמה עליי את האחריות לשינוי אליו את מייחלת ואילו אני מאמינה ולא רק מאמינה אלא יודעת באופן שאינו משתמע לשתי פנים שהיחידה, שאחראית למה יקרה או לא יקרה, זו את! והתפקיד שלי, בין שאר התפקידים, זה לאפשר לך להתעורר להבנה הזו, לקחת אחריות על עצמיך ולפעול משם.

ואם את חושבת שזה נכון רק בתחום האכילה אז אני מניחה שאת מבינה שלא. כמו באכילה בכל תחום אחר בו אנחנו מבקשים לייצר שינוי אנחנו נדרשים להבין שהאדם היחיד שבזכותו השינוי הזה יכול להתקיים, הוא אנחנו ובמידה ואנחנו מתקשים לעשות זאת לבד ומה לעשות, רובינו מתקשים, כל אחד בתחום כזה או אחר, מה שאנחנו צריכים, זה למצוא את המרחב והאדם הנכונים, שיאפשרו לנו לעשות זאת."

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.